Sklep z produktami największego w Polsce producenta pelletu.
Tutaj kupisz pellet online od jednego z naszych regionalnych dystrybutorów.

Pellet w obiektach użyteczności publicznej

Pellet to nowoczesne biopaliwo, które kwalifikowane jest jako jeden z najczystszych opałów. Doskonale sprawdza się jako paliwo w kotłowniach w dużych obiektach, np. w obiektach użyteczności publicznej takich jak szkoły, przedszkola, spółdzielnie, hale produkcyjne, magazyny.

Kotłownie wykorzystujące pellet jako opał to rozwiązania sprawdzające się przede wszystkim tam, gdzie potrzebna jest oszczędność kosztów, która nawet do kilkudziesięciu procent (w skali sezonu) w porównaniu z tradycyjnymi opałami (gaz ziemny, węgiel, olej opałowy, brykiet drzewny).

Pellet drzewny, zwłaszcza tak wysokiej jakości jak pellety Lava i Olimp, łączą w sobie wysoką kaloryczność, niską cenę oraz bardzo wysoką pro-ekologiczność.

Jakie argumenty przemawiają za wyborem pelletu w miejscach użyteczności publicznej:

  • jest to paliwo bezpieczne
  • jest to paliwo ekologiczne (niska emisja CO2)
  • paliwo takie jak pellet nie brudzi pomieszczeń, może być więc składowane niemal wszędzie (w suchych i chłodnych warunkach)
  • urządzenia używające pelletu jako paliwa są zazwyczaj w pełni zautomatyzowane - nie wymagają wiele uwagi i czasu na obsługę
  • jednym paliwem możemy ogrzewać różne pomieszczenia na raz
  • pellet jest paliwem ekologicznym, więc obiekty użyteczności publicznej mogą korzystać z różnych dopłat i dofinansowań takich ekologicznych inwestycji
  • pellet jest w pełni biodegradowalnym paliwem – z 1 tony pozostaje około 3 kg popiołu, więc również jego utylizacja nie jest wymagająca. Dodatkowo, popiół ten może stanowić znakomity nawóz do drzew iglastych – jeśli takowe znajdują się na terenie jednostki, można popiół wykorzystać

Modernizacja kotłowni czy nowa instalacja?

Przerzucenie się na pellet jako główne paliwo jest możliwe zarówno poprzez modernizację dotychczasowej instalacji, jak również kompletną wymianę instalacji.

Najlepszym wyjściem (w przypadku ogrzewania dużych powierzchni) są kotły na biomasę, ponieważ takie dedykowane urządzenia osiągają optymalne wyniki. Jeśli są możliwości finansowe, warto zaadaptować kotłownię od nowa – zainwestować w dedykowany kocioł oraz dobrej jakości pellet.

Jeśli natomiast zupełna wymiana kotła nie wchodzi w grę, można zdecydować się na dedykowany palnik pelletowy, który zastępuje palnik olejowy lub gazowy. Takie rozwiązanie umożliwia powrót do poprzedniej metody ogrzewania w każdej chwili i jest to modernizacja bardzo tania.

Dlaczego palenie pelletem w obiektach użyteczności publicznej jest doskonałym rozwiązaniem?

Budynki użyteczności publicznej mają to do siebie, że w przeciwieństwie do domów jednorodzinnych, ważne jest w nich utrzymanie mniej więcej stałego poziomu temperatury (ciepła). Nowoczesne i dedykowane piece oraz kotły na pellet w maksymalnym stopniu wykorzystują wysoką kaloryczność sprasowanych trocin, które mają właściwości umożliwiające promieniowanie ciepłem (ciepło rozprzestrzenia się po całej powierzchni).

Najważniejsze jest by skontaktować się z odpowiednim specjalistą, który pomoże wybrać najlepszy sprzęt pod kątem wymagań naszego obiektu. Profesjonalista doradzi jaki sprzęt wybrać oraz poprowadzi nas krok po kroku przez proces modernizacji/budowy kotłowni.

Newsletter - bądź na czasie!

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stelmet S.A. z siedzibą w Zielonej Górze. Z inspektorem ochrony danych osobowych możesz się skontaktować listownie ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych Osobowych” lub wysyłać e-mail na adres iodo@stelmet.com lub pod numerem 668856762. Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w celu wysyłania informacji o aktualnościach dotyczących Stelmet S.A. W każdym czasie możesz cofnąć wyrażoną nam zgodę. Masz prawo dostępu do swoich danych, możesz żądać sprostowania, usunięcia, a także ograniczenia przetwarzania danych osobowych. Możesz również zgłosić sprzeciw odnośnie przetwarzania Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Kliknij jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. *

Komunikat

Na podany adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

I. Kto jest odpowiedzialny za przetwarzanie Twoich danych osobowych?
Administratorem Państwa danych osobowych będzie Stelmet S.A. z siedzibą w Zielonej Górze (dalej: my). Jako administrator dbamy o to by przekazywane nam przez Państwa dane osobowe były bezpieczne. Można się z nami skontaktować w następujący sposób:
- listownie na adres: ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
- za pośrednictwem e-mail: stelmet@stelmet.com
- telefonicznie: 68 3293800.

II. Z kim możesz się kontaktować w sprawie przetwarzania Twoich danych osobowych?
Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą możesz się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych. Z inspektorem można się skontaktować w następujący sposób:
- pisemnie na adres: ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych Osobowych”
- za pośrednictwem e-mail: iodo@stelmet.com
- telefonicznie: 668856762

III. W jakim celu i na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane osobowe?
Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w celu wysyłania Tobie informacji o promocjach i zmianach w ofercie, a także pozostałych informacji marketingowych dotyczących naszych towarów i usług.
Podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest udzielona przez Ciebie zgoda, a także nasz prawnie uzasadniony interes – w zakresie prowadzenia marketingu bezpośredniego naszych towarów i usług.

IV. Komu przekazujemy Twoje dane osobowe?
Będziemy przekazywać Twoje dane osobowe podmiotom je przetwarzającym w naszym imieniu uczestniczącym w wykonywaniu przez nas czynności:
- podmiotom obsługującym systemy teleinformatyczne lub udostępniającym nam narzędzia teleinformatyczne (IT),
- agencjom PR oraz agencjom marketingowym.
Podmioty te przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami, przy czym zakres danych do których mają dostęp jest ograniczony wyłącznie do danych niezbędnych do wykonania czynności na nasze zlecenie. Podmioty te nie mogą wykorzystywać przekazanych im danych osobowych do innych celów niż zostały im przez nas wskazane.

V. Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane osobowe?
Będziemy przechowywać Twoje dane osobowe do czasu cofnięcia przez Ciebie zgody (wypisania się z newslettera).

VI. Jakie masz prawa związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych?
Masz prawo dostępu do swoich danych w każdej chwili. Ponadto, możesz żądać sprostowania, usunięcia, a także ograniczenia przetwarzania danych osobowych.
W przypadku danych, które udostępniłeś nam na podstawie swojej zgody i które będziemy przetwarzać z wykorzystaniem systemów informatycznych, masz prawo otrzymać je od nas w ustrukturyzowanym formacie, nadającym się do odczytu maszynowego lub poprosić nas byśmy przesłali je bezpośrednio innemu administratorowi.
W przypadku, gdy wyraziłeś zgodą na przetwarzanie danych osobowych, możesz ją cofnąć w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.
Przysługuje Ci także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uważasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy prawa.

VII. Kiedy możesz wnieść sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych?
W przypadku przetwarzania danych osobowych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu, przysługuje Ci prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych – z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją.
Dodatkowo, w przypadku gdy Twoje dane będziemy przetwarzać na potrzeby marketingu bezpośredniego, również masz prawo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec takiego przetwarzania, w tym profilowania jeżeli jest ono związane z takim marketingiem bezpośrednim.

VIII. Czy podanie przez Ciebie danych jest obowiązkowe?
Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania na Twoją prośbę informacji o promocjach i zmianach w ofercie, a także pozostałych informacji marketingowych dotyczących naszych towarów i usług.

IX. Czy decyzje dotyczące Państwa są podejmowane w sposób zautomatyzowany?
Decyzje podejmowane na podstawie Twoich danych osobowych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Na podstawie przekazanych informacji nie dokonujemy również profilowania.

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej w dziale Polityka prywatności

Zamknij