Sklep z produktami największego w Polsce producenta pelletu.
Tutaj kupisz pellet online od jednego z naszych regionalnych dystrybutorów.

Pellet dla piekarni

Palniki, kotły, piece na pellet w piekarniach to coraz częściej wybierana alternatywa dla oleju opałowego czy gazu, których ceny rosną, a dostępność staje się ograniczona. Kotłownie na pellet są znakomitym rozwiązaniem zarówno dla dużych jak i małych zakładów.

Rodzaje instalacji

Palniki mogą być montowane w różnego typu piecach piekarniczych – ceramicznych RRK, cyklotermicznych, piecach obrotowych, piecach termoolejowych. Najnowocześniejsze palniki na pellet są wyposażone w specjalne rozwiązania technologiczne, które sprawiają, że palnik dopasowuje się do każdego pieca i nie utrudnia pracy piekarzom.

Jak wiadomo, piekarnie i produkcja w piekarniach jest dość specyficzna, zwłaszcza, że kwestią kluczową są tutaj nierzadko ustawienia pieca. Współcześnie pellet jako paliwo w piekarniach cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Liczni właściciele piekarni, którzy początkowo byli nastawieni na pellet bardzo negatywnie, obecnie nie wyobrażają sobie rezygnacji z tego w gruncie rzeczy tańszego, wydajniejszego i bardziej ekologicznego biopaliwa.

Pellet dla piekarni – nie ma się czego bać

Odpowiednio ustawione urządzenie [na pellet] nie zakłóci w żaden sposób produkcji pieczywa – to o co najczęściej obawiają się właściciele piekarni, to fakt, że inny opał do pieca sprawi, że pieczywo, które ‘wyjdzie’ z pieca będzie inne niż to, które wychodziło przy użyciu starego paliwa (inny będzie wygląd, smak, zapach). Nieprawda – tutaj nic się nie zmieni. Zmieni się za to cena za eksploatację urządzenia – na naszą korzyść – jak również emisja spalin – ta ulegnie znacznemu obniżeniu.

Węgiel, olej opałowy, a może pellet?

Dzisiaj wiadomo już, że w dobie licznych dofinansowań na instalacje pro-ekologiczne warto "przerzucić" się z węgla na przykład na pellet, czy też z oleju opałowego na pellet. Węgiel będzie najtańszy, ale też będzie powodował dużo wieksze zanieczyszczenia, a i jego składowanie jest o wiele mniej praktyczne niż magazynowanie pelletu. Z kolei ceny oleju opałowego i ropy stale rosną, a wzrost ceny pelletu z roku na rok jest niezauważalny w porównaniu ze skokami cen oleju.

Warto przejść na ekoenergię pochodzącą z biomasy drzewnej takiej jak na przykład Pellet Lava czy Pellet Olimp – jest to rozwiązanie ekonomiczne, ekologiczne, wydajne i bezpieczne.

Dlaczego piekarnie tak bardzo lubią pellet?

 • oszczędność w skali roku to nawet 65%
 • ponieważ koszty spalania pelletem i węglem są zbliżone
 • spalanie pelletu pozwala wyeliminować opłatę środowiskową za dym z komina (w piecu węglowym)
 • spalanie pelletu gwarantuje niewielką ilość popiołu pozostałego ze spalania
 • koszt dostosowania pieca (montaż podajnika/palnika) do pelletu jest stosunkowo niski

 Pellet charakteryzuje się:

 • oszczędnością
 • bardzo niską zawartością popiołu
 • jest w 100% odnawialny
 • jest czysty w użytkowaniu
 • nie ulega samozapłonowi
 • nie zanieczyszcza środowiska ani produkcji
 • jest czysty i wygodny w użyciu i przechowywaniu
 • bardzo niska zawartość w spalinach peletowych siarki i innych substancji uznawanych za szkodliwe

 

Newsletter - bądź na czasie!

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stelmet S.A. z siedzibą w Zielonej Górze. Z inspektorem ochrony danych osobowych możesz się skontaktować listownie ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych Osobowych” lub wysyłać e-mail na adres iodo@stelmet.com lub pod numerem 668856762. Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w celu wysyłania informacji o aktualnościach dotyczących Stelmet S.A. W każdym czasie możesz cofnąć wyrażoną nam zgodę. Masz prawo dostępu do swoich danych, możesz żądać sprostowania, usunięcia, a także ograniczenia przetwarzania danych osobowych. Możesz również zgłosić sprzeciw odnośnie przetwarzania Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Kliknij jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. *

Komunikat

Na podany adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

I. Kto jest odpowiedzialny za przetwarzanie Twoich danych osobowych?
Administratorem Państwa danych osobowych będzie Stelmet S.A. z siedzibą w Zielonej Górze (dalej: my). Jako administrator dbamy o to by przekazywane nam przez Państwa dane osobowe były bezpieczne. Można się z nami skontaktować w następujący sposób:
- listownie na adres: ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
- za pośrednictwem e-mail: stelmet@stelmet.com
- telefonicznie: 68 3293800.

II. Z kim możesz się kontaktować w sprawie przetwarzania Twoich danych osobowych?
Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą możesz się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych. Z inspektorem można się skontaktować w następujący sposób:
- pisemnie na adres: ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych Osobowych”
- za pośrednictwem e-mail: iodo@stelmet.com
- telefonicznie: 668856762

III. W jakim celu i na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane osobowe?
Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w celu wysyłania Tobie informacji o promocjach i zmianach w ofercie, a także pozostałych informacji marketingowych dotyczących naszych towarów i usług.
Podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest udzielona przez Ciebie zgoda, a także nasz prawnie uzasadniony interes – w zakresie prowadzenia marketingu bezpośredniego naszych towarów i usług.

IV. Komu przekazujemy Twoje dane osobowe?
Będziemy przekazywać Twoje dane osobowe podmiotom je przetwarzającym w naszym imieniu uczestniczącym w wykonywaniu przez nas czynności:
- podmiotom obsługującym systemy teleinformatyczne lub udostępniającym nam narzędzia teleinformatyczne (IT),
- agencjom PR oraz agencjom marketingowym.
Podmioty te przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami, przy czym zakres danych do których mają dostęp jest ograniczony wyłącznie do danych niezbędnych do wykonania czynności na nasze zlecenie. Podmioty te nie mogą wykorzystywać przekazanych im danych osobowych do innych celów niż zostały im przez nas wskazane.

V. Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane osobowe?
Będziemy przechowywać Twoje dane osobowe do czasu cofnięcia przez Ciebie zgody (wypisania się z newslettera).

VI. Jakie masz prawa związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych?
Masz prawo dostępu do swoich danych w każdej chwili. Ponadto, możesz żądać sprostowania, usunięcia, a także ograniczenia przetwarzania danych osobowych.
W przypadku danych, które udostępniłeś nam na podstawie swojej zgody i które będziemy przetwarzać z wykorzystaniem systemów informatycznych, masz prawo otrzymać je od nas w ustrukturyzowanym formacie, nadającym się do odczytu maszynowego lub poprosić nas byśmy przesłali je bezpośrednio innemu administratorowi.
W przypadku, gdy wyraziłeś zgodą na przetwarzanie danych osobowych, możesz ją cofnąć w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.
Przysługuje Ci także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uważasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy prawa.

VII. Kiedy możesz wnieść sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych?
W przypadku przetwarzania danych osobowych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu, przysługuje Ci prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych – z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją.
Dodatkowo, w przypadku gdy Twoje dane będziemy przetwarzać na potrzeby marketingu bezpośredniego, również masz prawo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec takiego przetwarzania, w tym profilowania jeżeli jest ono związane z takim marketingiem bezpośrednim.

VIII. Czy podanie przez Ciebie danych jest obowiązkowe?
Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania na Twoją prośbę informacji o promocjach i zmianach w ofercie, a także pozostałych informacji marketingowych dotyczących naszych towarów i usług.

IX. Czy decyzje dotyczące Państwa są podejmowane w sposób zautomatyzowany?
Decyzje podejmowane na podstawie Twoich danych osobowych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Na podstawie przekazanych informacji nie dokonujemy również profilowania.

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej w dziale Polityka prywatności

Zamknij