Sklep z produktami największego w Polsce producenta pelletu.
Tutaj kupisz pellet online od jednego z naszych regionalnych dystrybutorów.

Szukasz odpowiedzi na pytania związane z pelet cena, pelet sprzedaż?

Najczęściej zadawane pytania


1. Jakie są różnice w cenie pomiędzy pelletem i innymi opałami?

Ogrzewanie domu pelletem jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym. Szukając taniego paliwa nie należy się sugerować jego ceną za tonę czy litr, ale za jednostkę energetyczną, czyli np. za MJ (megadżula) –bo to jest faktyczny koszt, jaki poniesiemy.

BRYKIETY DRZEWNE
Brykietem drzewnym można palić w tzw. „kozach”, ewentualnie używać ich jako rozpałki do klasycznego kominka. Są to duże kostki lub wałki, zawierające sprasowane trociny. Wartość opałowa brykietu, w zależności od użytego materiału, to ok. 17,5 MJ/kg. Cena brykietu jest o ok. 5% wyższa niż cena certyfikowanego pelletu

EKOGROSZEK
Ekogroszek to stałe paliwo opałowe, wytworzone z węgla kamiennego, posiadającego niską zawartość substancji niepalnych, o średnicy granulatu od 5 do 25mm. Po spaleniu jednej tony ekogroszku pozostaje aż 90 kg popiołu. Średnia wartość opałowa  to ok. 24 MJ/kg. Cena ekogroszku jest o ok. 20% niższa niż cena certyfikowanego pellet.

2. Ile czasu wymaga obsługa kotła na pellet?

Decydując się na ogrzewanie domu pelletem bierzemy pod uwagę to, że jest paliwem tanim, ekologicznym i ogólnie dostępnym. Istotne dla właściciela jednak jest także to, czy będzie musiał poświęcać dużo czasu na jego obsługę oraz czyszczenie tak, jak jest to w przypadku produktów węglowych czy drewna opałowego.
Omówmy ile czasu FAKTYCZNIE potrzeba do obsługi tego ponoć automatycznego urządzenia.

Bardzo wiele zależy od tego jaki mamy kocioł oraz jakim pelletem palimy. Użycie doskonałej jakości paliwa ogranicza do minimum jakiekolwiek problemy eksploatacyjne, a co za tym idzie -częste serwisowanie. W sekcji Instalacje prezentujemy polecane urządzenia na pellet.

Komunikat

Na podany adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.

Newsletter
 
Bądź na bieżąco z informacjami o promocjach i zmianach w ofercie - zapisz się do newsletteraZapisz się!
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej

Zamknij