Sklep z produktami największego w Polsce producenta pelletu.
Tutaj kupisz pellet online od jednego z naszych regionalnych dystrybutorów.

Co to jest certyfikat FSC?

Firma Stelmet dba nie tylko o doskonałą jakość produktów, ale również o środowisko. W związku z tym technologie jakie wykorzystywane są przy produkcji pelletu oraz sama linia produkcyjna są bardzo nowoczesne, stale udoskonalane, tak by niosły jak najmniej szkody dla środowiska. W zasadzie, można powiedzieć, że w kwestii energetyki firma Stelmet jest samowystarczalna i niemal nie emituje do atmosfery szkodliwych substancji, a jedynym produktem ubocznym produkcji pelletu jest para wodna.

Jak Stelmet S.A. dba o środowisko?

Wykazujemy się szczególną dbałością o to, aby nasze produkty powstawały z najczystszego i doskonałej jakości surowca. Ale dobór surowca to nie tylko jakość i wygląd trocin – najważniejsze jest bowiem ich pochodzenie. Stelmet bardzo starannie wybiera dostawców surowca – kierujemy się przede wszystkim odpowiedzialnością dostawców oraz opinią o dostawcach. Podstawowym kryterium jest posiadanie przez potencjalnego dostawcę certyfikatu FSC, czyli Forest Stewardship Council.

Co oznacza FSC?

FSC to niezależna międzynarodowa organizacja, której celem jest promocja proekologicznych praktyk w zarządzaniu zasobami leśnymi na całym świecie. Aby firma mogła posługiwać się certyfikatem FSC, spełniać musi szereg restrykcyjnych norm i kryteriów narzucanych przez organizację. Ten uznany i rozpoznawalny na całym świecie certyfikat pozwala wyróżnić produkty, które pochodzą z odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Certyfikat FSC jest jednocześnie uznawany za symbol Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej, a produkty na których figuruje uznaje się za lepsze od pozostałych.

Dobór surowca, dostawcy i partnerów biznesowych

W fabryce mebli ogrodowych i małych elementów architektury drewnianej Stelmet, wykorzystuje się zazwyczaj surowce, które pozyskiwane są od dostawców z ważnym certyfikatem FSC. Jeżeli akurat brak jest dostawców z aktualnym certyfikatem FSC, firma Stelmet na własną rękę prowadzi badania i kontrolę dostawcy i surowca, który chce pozyskać, aby uniknąć ponad wszelką wątpliwość wejścia w posiadanie surowca od dostawcy, który nie szanuje zasad odpowiedzialnej gospodarki leśnej lub co gorsza, który powadzi nielegalną wycinkę drzew w lasach.

Ekologiczne podejście do produkcji pelletu - wykorzystanie surowca

Podczas produkcji mebli ogrodowych w Stelmecie, po zakończonym procesie produkcyjnym pozostają spore ilości trocin, które Stelmet wykorzystuje do produkcji nowoczesnego ekologicznego paliwa jakim jest pellet drzewny. W naszych zakładach produkcyjnych powstają dwa typy pelletu – pellet Lava oraz pellet Olimp.

Stelmet wykorzystuje 100 % surowca

Firma Stelmet dokłada wszelkich starań o to, by być samowystarczalną w kwestii energetycznej. W zakładach produkcyjnych Stelmetu wykorzystywanych  jest 100% potencjału. U Nas nie marnuje się żadna ilość trocin! Całość dostępnego surowca jest przerabiana – niewykorzystana do produkcji pelletu część trocin, które z jakichś powodów nie nadają się już do wytworzenia biomasy, trafiają do kotłów grzewczych na terenie zakładu, a ciepło przerabiane jest na energię zasilającą cały zakład.

Trociny wykorzystywane w Stelmecie do produkcji mebli i pelletu najczęściej pochodzą od wieloletnich i sprawdzonych dostawców, jakimi są Lasy Państwowe. Lasy Państwowe prowadzą jasną, bezpieczną i odpowiedzialną politykę gospodarowania zasobami leśnymi – w miejsce każdego ściętego drzewa, Lasy Państwowe sadzą przynajmniej dwa nowe drzewka (w ten sposób realizowany jest cel zwiększenia obszarów leśnych w Polsce). Cały proces – od wyboru drzew do wycinki, po ścięcie i ponowne zalesienie – jest kontrolowany i rzetelnie weryfikowany.

Newsletter - bądź na czasie!

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stelmet S.A. z siedzibą w Zielonej Górze. Z inspektorem ochrony danych osobowych możesz się skontaktować listownie ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych Osobowych” lub wysyłać e-mail na adres iodo@stelmet.com lub pod numerem 668856762. Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w celu wysyłania informacji o aktualnościach dotyczących Stelmet S.A. W każdym czasie możesz cofnąć wyrażoną nam zgodę. Masz prawo dostępu do swoich danych, możesz żądać sprostowania, usunięcia, a także ograniczenia przetwarzania danych osobowych. Możesz również zgłosić sprzeciw odnośnie przetwarzania Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Kliknij jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. *

Komunikat

Na podany adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

I. Kto jest odpowiedzialny za przetwarzanie Twoich danych osobowych?
Administratorem Państwa danych osobowych będzie Stelmet S.A. z siedzibą w Zielonej Górze (dalej: my). Jako administrator dbamy o to by przekazywane nam przez Państwa dane osobowe były bezpieczne. Można się z nami skontaktować w następujący sposób:
- listownie na adres: ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
- za pośrednictwem e-mail: stelmet@stelmet.com
- telefonicznie: 68 3293800.

II. Z kim możesz się kontaktować w sprawie przetwarzania Twoich danych osobowych?
Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą możesz się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych. Z inspektorem można się skontaktować w następujący sposób:
- pisemnie na adres: ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych Osobowych”
- za pośrednictwem e-mail: iodo@stelmet.com
- telefonicznie: 668856762

III. W jakim celu i na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane osobowe?
Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w celu wysyłania Tobie informacji o promocjach i zmianach w ofercie, a także pozostałych informacji marketingowych dotyczących naszych towarów i usług.
Podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest udzielona przez Ciebie zgoda, a także nasz prawnie uzasadniony interes – w zakresie prowadzenia marketingu bezpośredniego naszych towarów i usług.

IV. Komu przekazujemy Twoje dane osobowe?
Będziemy przekazywać Twoje dane osobowe podmiotom je przetwarzającym w naszym imieniu uczestniczącym w wykonywaniu przez nas czynności:
- podmiotom obsługującym systemy teleinformatyczne lub udostępniającym nam narzędzia teleinformatyczne (IT),
- agencjom PR oraz agencjom marketingowym.
Podmioty te przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami, przy czym zakres danych do których mają dostęp jest ograniczony wyłącznie do danych niezbędnych do wykonania czynności na nasze zlecenie. Podmioty te nie mogą wykorzystywać przekazanych im danych osobowych do innych celów niż zostały im przez nas wskazane.

V. Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane osobowe?
Będziemy przechowywać Twoje dane osobowe do czasu cofnięcia przez Ciebie zgody (wypisania się z newslettera).

VI. Jakie masz prawa związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych?
Masz prawo dostępu do swoich danych w każdej chwili. Ponadto, możesz żądać sprostowania, usunięcia, a także ograniczenia przetwarzania danych osobowych.
W przypadku danych, które udostępniłeś nam na podstawie swojej zgody i które będziemy przetwarzać z wykorzystaniem systemów informatycznych, masz prawo otrzymać je od nas w ustrukturyzowanym formacie, nadającym się do odczytu maszynowego lub poprosić nas byśmy przesłali je bezpośrednio innemu administratorowi.
W przypadku, gdy wyraziłeś zgodą na przetwarzanie danych osobowych, możesz ją cofnąć w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.
Przysługuje Ci także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uważasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy prawa.

VII. Kiedy możesz wnieść sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych?
W przypadku przetwarzania danych osobowych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu, przysługuje Ci prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych – z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją.
Dodatkowo, w przypadku gdy Twoje dane będziemy przetwarzać na potrzeby marketingu bezpośredniego, również masz prawo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec takiego przetwarzania, w tym profilowania jeżeli jest ono związane z takim marketingiem bezpośrednim.

VIII. Czy podanie przez Ciebie danych jest obowiązkowe?
Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania na Twoją prośbę informacji o promocjach i zmianach w ofercie, a także pozostałych informacji marketingowych dotyczących naszych towarów i usług.

IX. Czy decyzje dotyczące Państwa są podejmowane w sposób zautomatyzowany?
Decyzje podejmowane na podstawie Twoich danych osobowych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Na podstawie przekazanych informacji nie dokonujemy również profilowania.

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej w dziale Polityka prywatności

Zamknij