Sklep z produktami największego w Polsce producenta pelletu.
Tutaj kupisz pellet online od jednego z naszych regionalnych dystrybutorów.

Pellet pod kontrolą

Sprzedaż towaru takiego jak pellet obarczona jest wieloma czynnikami ryzyka. Jednak dbając o najwyższą jakość produktu i dobrą siatkę dystrybucji, możemy minimalizując ryzyko, maksymalizować efektywną sprzedaż. W trosce o jakość produktu końcowego, prowadzi się szereg różnego typu kontroli i testów. 

Na to czy użytkownik będzie zadowolony z pelletu, wpływ ma bardzo wiele czynników. Pierwszy i najważniejszy z nich, od którego tak naprawdę wszystko zależy to surowiec, z którego powstanie pellet. Nasza firma jakość pelletu stawia na pierwszym miejscu – jest to nasza wizytówka, o którą dbamy!

Dobry jakościowo pellet odróżnia się po tym, że: a) w czasie spalania wydziela zapach palonego drzewa, b) kolor pellet przypomina kolor czystego drzewa, c) ciężar właściwy powinien wynosić około 0,65 kg/l, d) pellet nie zawiera żadnych sztucznych dodatków widocznych gołym okiem, e) zawartość wody wynosi mniej niż 10%.

Jak to wygląda w praktyce?

Test nr #1

Jednym z testów, które konsument może przeprowadzić samodzielnie bez większego zaangażowania jest test zapachu. W czasie, kiedy pellety są spalane, w kotłowni powinna unosić się woń palonego drewna. Jeżeli pojawia się jakiś inny, intensywny zapach należy pellet zbadać. Może wtedy oznaczać to, że do produkcji trafiły niepożądane substancje.

Test nr #2

Innym testem jest test koloru. Dobry pellet cechuje jednolity kolor drewna. Odcień drewna może różnić się w zależności od gatunku drzewa oraz dodatkowo od tego czy drzewo (surowiec) zostało odpowiednio wcześniej oczyszczone z kory. Jeśli pellet, który posiadasz ma inną barwę niż naturalne kolory drewna, może to oznaczać, że w procesie produkcji do surowca dostały się niepowołane substancje takie jak: farby, dodatkowe laminaty, impregnaty, plastik i inne.

Test nr #3

Ciężar właściwy, kolejne z kryteriów, to niestety czynnik, którego użytkownik nie zmierzy niestety bez specjalistycznych przyrządów i zaangażowania. Prawidłowy ciężar właściwy pelletu to 0,6-0,7 kg/litr.  Jak można sprawdzić ciężar właściwy pelletu? Umieszczamy na wadze kuchennej pojemnik o pojemności jednego litra. Sprawdzamy, ile waży pusty pojemnik. Potem nalewamy do niego wody i zapisujemy wspólną wagę pojemnika z wodą. Różnica pomiędzy ciężarem pojemnika a ciężarem wspólnym to ciężar właściwy wody. Następnie osuszamy pojemnik, wsypujemy pellet i zapisujemy wagę pellet w pojemniku. Następnie odejmujemy ciężar pojemnika pustego i mamy ciężar pelletu. Ciężar właściwy to waga pojemnika z pelletami minus waga pustego pojemnika podzielone przez wagę pojemnika wypełnionego wodą minus waga pustego pojemnika. W taki właśnie sposób możemy w warunkach domowych sprawdzić ciężar właściwy pelletu.

Test nr #4

Możemy też sprawdzić czy w naszych pelletach obecne są dodatki, których być tam nie powinno – jeżeli po zalaniu garści pellet w pojemniku z wodą, po kilku minutach pellet rozpadnie się, oznaczać to będzie, że w procesie produkcji nie dołączono do surowca żadnych niepowołanych substancji.

Test nr #5

Jeszcze innym kryterium, które pozwala ocenić, czy pellet jest dobry jest jego wilgotność. Dobry pellet to taki, którego wilgotność nie przekracza 10%. Jeśli pellet cechuje się wilgotnością powyżej 11% zwykle rozpada się i ciężko się spala. Sprawdzenie wilgotności pelletu jest raczej ciężkie do wykonania w domu – niezbędna jest do tego suszarka, w której wysuszymy pellet. 

Newsletter - bądź na czasie!

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stelmet S.A. z siedzibą w Zielonej Górze. Z inspektorem ochrony danych osobowych możesz się skontaktować listownie ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych Osobowych” lub wysyłać e-mail na adres iodo@stelmet.com lub pod numerem 668856762. Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w celu wysyłania informacji o aktualnościach dotyczących Stelmet S.A. W każdym czasie możesz cofnąć wyrażoną nam zgodę. Masz prawo dostępu do swoich danych, możesz żądać sprostowania, usunięcia, a także ograniczenia przetwarzania danych osobowych. Możesz również zgłosić sprzeciw odnośnie przetwarzania Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Kliknij jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. *

Komunikat

Na podany adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

I. Kto jest odpowiedzialny za przetwarzanie Twoich danych osobowych?
Administratorem Państwa danych osobowych będzie Stelmet S.A. z siedzibą w Zielonej Górze (dalej: my). Jako administrator dbamy o to by przekazywane nam przez Państwa dane osobowe były bezpieczne. Można się z nami skontaktować w następujący sposób:
- listownie na adres: ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
- za pośrednictwem e-mail: stelmet@stelmet.com
- telefonicznie: 68 3293800.

II. Z kim możesz się kontaktować w sprawie przetwarzania Twoich danych osobowych?
Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą możesz się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych. Z inspektorem można się skontaktować w następujący sposób:
- pisemnie na adres: ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych Osobowych”
- za pośrednictwem e-mail: iodo@stelmet.com
- telefonicznie: 668856762

III. W jakim celu i na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane osobowe?
Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w celu wysyłania Tobie informacji o promocjach i zmianach w ofercie, a także pozostałych informacji marketingowych dotyczących naszych towarów i usług.
Podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest udzielona przez Ciebie zgoda, a także nasz prawnie uzasadniony interes – w zakresie prowadzenia marketingu bezpośredniego naszych towarów i usług.

IV. Komu przekazujemy Twoje dane osobowe?
Będziemy przekazywać Twoje dane osobowe podmiotom je przetwarzającym w naszym imieniu uczestniczącym w wykonywaniu przez nas czynności:
- podmiotom obsługującym systemy teleinformatyczne lub udostępniającym nam narzędzia teleinformatyczne (IT),
- agencjom PR oraz agencjom marketingowym.
Podmioty te przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami, przy czym zakres danych do których mają dostęp jest ograniczony wyłącznie do danych niezbędnych do wykonania czynności na nasze zlecenie. Podmioty te nie mogą wykorzystywać przekazanych im danych osobowych do innych celów niż zostały im przez nas wskazane.

V. Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane osobowe?
Będziemy przechowywać Twoje dane osobowe do czasu cofnięcia przez Ciebie zgody (wypisania się z newslettera).

VI. Jakie masz prawa związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych?
Masz prawo dostępu do swoich danych w każdej chwili. Ponadto, możesz żądać sprostowania, usunięcia, a także ograniczenia przetwarzania danych osobowych.
W przypadku danych, które udostępniłeś nam na podstawie swojej zgody i które będziemy przetwarzać z wykorzystaniem systemów informatycznych, masz prawo otrzymać je od nas w ustrukturyzowanym formacie, nadającym się do odczytu maszynowego lub poprosić nas byśmy przesłali je bezpośrednio innemu administratorowi.
W przypadku, gdy wyraziłeś zgodą na przetwarzanie danych osobowych, możesz ją cofnąć w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.
Przysługuje Ci także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uważasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy prawa.

VII. Kiedy możesz wnieść sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych?
W przypadku przetwarzania danych osobowych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu, przysługuje Ci prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych – z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją.
Dodatkowo, w przypadku gdy Twoje dane będziemy przetwarzać na potrzeby marketingu bezpośredniego, również masz prawo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec takiego przetwarzania, w tym profilowania jeżeli jest ono związane z takim marketingiem bezpośrednim.

VIII. Czy podanie przez Ciebie danych jest obowiązkowe?
Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania na Twoją prośbę informacji o promocjach i zmianach w ofercie, a także pozostałych informacji marketingowych dotyczących naszych towarów i usług.

IX. Czy decyzje dotyczące Państwa są podejmowane w sposób zautomatyzowany?
Decyzje podejmowane na podstawie Twoich danych osobowych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Na podstawie przekazanych informacji nie dokonujemy również profilowania.

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej w dziale Polityka prywatności

Zamknij