Sklep z produktami największego w Polsce producenta pelletu.
Tutaj kupisz pellet online od jednego z naszych regionalnych dystrybutorów.

Pellet czy ekogroszek?

Co będzie lepszym wyborem?

Porównując ze sobą pellet i ekogroszek należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, m.in. cenę zakupu materiału opałowego, kaloryczność paliwa, oddziaływanie paliwa (oraz proces jego produkcji i spalania) na środowisko naturalne, jak również komfort użytkowania obu tych paliw. Warto jako kryterium potraktować również łatwość dostępności obu typów paliwa. Po dokonaniu uczciwego porównania, raczej szybko dojdziemy do wniosku, że zdecydowanie najlepszą opcją będzie pellet.

Dostępność paliwa

Oba typy paliwa są łatwo dostępne. Zarówno pellet, jak i ekogroszek można już dziś zamówić w zasadzie bez wychodzenia z domu. W każdym mieście funkcjonują tzw. składy opału, w których bez trudu dostaniemy pellet czy ekogroszek. Natomiast, ogromną zaletą pelletu - co należy mocno podkreślić - jest fakt, iż należy on do grupy surowców odnawialnych, więc nigdy go nie zabraknie.

Kaloryczność

Kaloryczność pelletu i ekogroszku jest zgoła odmienna. O ile w przypadku ekogroszku będzie to średnio około 24 MJ/kg, pellet będzie cechował się kalorycznością na poziomie 20 MJ/kg.

Okazuje się jednak, że to właśnie z pelletu da się wycisnąć więcej energii - głównie za sprawą bardzo nowoczesnych pieców i kotłów na biomasę, które są dużo bardziej efektywne niż stare urządzenia na ekogroszek. Jest to możliwe dzięki zastosowanej w urządzeniach tego typu automatyzacji. Mimo tego, że pellet ma mniejszą kaloryczność, jest paliwem dużo bardziej ekonomicznym.

Jakość pelletu

Kluczowa w przypadku każdego chyba rodzaju paliwa jest jego jakość. Od niej może zależeć w dużej mierze sukces grzewczy i nasze wydatki w sezonie. Po czym rozpoznać dobrej jakości pellet? Zwróćmy uwagę na wygląd pelletu - im mniej pyłów w opakowaniu tym lepsza jakość paliwa. Ponadto, dobre pellety są zwykle certyfikowane, a certyfikaty znajdziemy na opakowaniach. Producenci wysokojakościowych pelletów, które są nieco droższe niż średniej i niskiej jakości pellety, inwestują w badania i testy, dzięki którym mają pewność, że oddają w ręce klientów produkty najwyższej jakości. Wybierając pellet na półce sklepowej - sprawdź czy i jeśli tak, to jakimi certyfikatami jest oznaczony.

Pellet czy ekogroszek?

Zmierzając do finalnego rozstrzygnięcia, jeśli stajemy przed wyborem: pellet czy ekogroszek, nasza odpowiedź może być tylko jedna: zdecydowanie pellet! Pellet to lepsze parametry grzewcze, to większa ekonomiczność i wydajność, to również surowiec bliższy naturze i środowisku naturalnemu. Pellet ma jeszcze inne atuty, nieco bardziej przyziemne - użytkując pellet drzewny nie jesteśmy narażeni na brud w kotłowni i duże ilości popiołu - z jednej tony spalonego pelletu zostaje nie więcej niż 5 kilogramów popiołu, który na dodatek można wykorzystać jako naturalny nawóz!

Newsletter - bądź na czasie!

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stelmet S.A. z siedzibą w Zielonej Górze. Z inspektorem ochrony danych osobowych możesz się skontaktować listownie ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych Osobowych” lub wysyłać e-mail na adres iodo@stelmet.com lub pod numerem 668856762. Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w celu wysyłania informacji o aktualnościach dotyczących Stelmet S.A. W każdym czasie możesz cofnąć wyrażoną nam zgodę. Masz prawo dostępu do swoich danych, możesz żądać sprostowania, usunięcia, a także ograniczenia przetwarzania danych osobowych. Możesz również zgłosić sprzeciw odnośnie przetwarzania Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Kliknij jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. *

Komunikat

Na podany adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

I. Kto jest odpowiedzialny za przetwarzanie Twoich danych osobowych?
Administratorem Państwa danych osobowych będzie Stelmet S.A. z siedzibą w Zielonej Górze (dalej: my). Jako administrator dbamy o to by przekazywane nam przez Państwa dane osobowe były bezpieczne. Można się z nami skontaktować w następujący sposób:
- listownie na adres: ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
- za pośrednictwem e-mail: stelmet@stelmet.com
- telefonicznie: 68 3293800.

II. Z kim możesz się kontaktować w sprawie przetwarzania Twoich danych osobowych?
Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą możesz się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych. Z inspektorem można się skontaktować w następujący sposób:
- pisemnie na adres: ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych Osobowych”
- za pośrednictwem e-mail: iodo@stelmet.com
- telefonicznie: 668856762

III. W jakim celu i na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane osobowe?
Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w celu wysyłania Tobie informacji o promocjach i zmianach w ofercie, a także pozostałych informacji marketingowych dotyczących naszych towarów i usług.
Podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest udzielona przez Ciebie zgoda, a także nasz prawnie uzasadniony interes – w zakresie prowadzenia marketingu bezpośredniego naszych towarów i usług.

IV. Komu przekazujemy Twoje dane osobowe?
Będziemy przekazywać Twoje dane osobowe podmiotom je przetwarzającym w naszym imieniu uczestniczącym w wykonywaniu przez nas czynności:
- podmiotom obsługującym systemy teleinformatyczne lub udostępniającym nam narzędzia teleinformatyczne (IT),
- agencjom PR oraz agencjom marketingowym.
Podmioty te przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami, przy czym zakres danych do których mają dostęp jest ograniczony wyłącznie do danych niezbędnych do wykonania czynności na nasze zlecenie. Podmioty te nie mogą wykorzystywać przekazanych im danych osobowych do innych celów niż zostały im przez nas wskazane.

V. Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane osobowe?
Będziemy przechowywać Twoje dane osobowe do czasu cofnięcia przez Ciebie zgody (wypisania się z newslettera).

VI. Jakie masz prawa związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych?
Masz prawo dostępu do swoich danych w każdej chwili. Ponadto, możesz żądać sprostowania, usunięcia, a także ograniczenia przetwarzania danych osobowych.
W przypadku danych, które udostępniłeś nam na podstawie swojej zgody i które będziemy przetwarzać z wykorzystaniem systemów informatycznych, masz prawo otrzymać je od nas w ustrukturyzowanym formacie, nadającym się do odczytu maszynowego lub poprosić nas byśmy przesłali je bezpośrednio innemu administratorowi.
W przypadku, gdy wyraziłeś zgodą na przetwarzanie danych osobowych, możesz ją cofnąć w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.
Przysługuje Ci także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uważasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy prawa.

VII. Kiedy możesz wnieść sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych?
W przypadku przetwarzania danych osobowych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu, przysługuje Ci prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych – z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją.
Dodatkowo, w przypadku gdy Twoje dane będziemy przetwarzać na potrzeby marketingu bezpośredniego, również masz prawo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec takiego przetwarzania, w tym profilowania jeżeli jest ono związane z takim marketingiem bezpośrednim.

VIII. Czy podanie przez Ciebie danych jest obowiązkowe?
Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania na Twoją prośbę informacji o promocjach i zmianach w ofercie, a także pozostałych informacji marketingowych dotyczących naszych towarów i usług.

IX. Czy decyzje dotyczące Państwa są podejmowane w sposób zautomatyzowany?
Decyzje podejmowane na podstawie Twoich danych osobowych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Na podstawie przekazanych informacji nie dokonujemy również profilowania.

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej w dziale Polityka prywatności

Zamknij